Reference

Mathias 1.rok

 • Sme slovensko-nemecka rodina, pre ktoru sa Praha stala len pred nedavnom novym domovom. Nas syn, tuto zmenu neakceptoval lahko a vehementne odmietal kazdu moznost sam spoznavat okolie, alebo ine deti, co daval hlasitym krikom a nekoordinovanymi pohybmi ruk a noh dostatocne najavo. Neulahcoval nam ziadnu navstevu kurzov. Kedze Mathias si vybral maminku nielen starostlivu alej aj tvrdohlavu, tak sme to nevzdali a skusali nove a nove kurzy. Jeden z nich bol Baby Signs, znakova rec pre batolata, ktory prebieha v studiu Medvidek. Prijemne a ciste prostredie studia, bezpecne a hlavne detskym potrebam a tuzbam vybavene izby sa stali pre Mathiasa obrovskym lakadlom a zaroven uzasnym dobrodruzstvom. A tak uz pri druhej navsteve sa moja ratolest, vybrala SAMA na prieskum inych casti studia. A ja som si uvedomila, ze toto je to miesto, kde sa Mathias citi spokojne, stastne a milovane tak ako doma. Oslovujem p. Rihovu, ktora mi vychadza v ustrety a moj syn zacina od konca novembra navstevovat skolicku. V studiu Medvidek sa nielen prisposobuju potrebam Mathiasa, ale i potrebam a poziadavkam rodicov. Pani Rihova posobi na synceka ako dobra vila, vzdy ked sa usmeje (a ona sa smeje stale), sa roziaria stastim jeho ocka.
 • maminka Andrea B., Praha 15.12.2008

Julia, 4 years

 • When we first sent our daughter Julia to kindergarten we were confident that she would be in good hands. Unfortunately, the public school system, although adequate in most cases, does not offer the level of care necessary for children with multicultural backgrounds. It wasn’t long before our daughter felt out of place or even rejected because of her differences and the fact she speaks French, English and Czech. We pulled her out of public school and after some research we decided to give Studio Medvidek a try. From the start we noticed incredible progress and our daughter is always looking forward to be in school. The level of care, the patience shown by the personnel is second to none and I can go to work in peace, knowing that my daughter is well cared for with the kind of activities that will prepare her for the future and help her develop her identity and individuality. On top of the excellent service we get from Studio Medvidek, we feel that they are very reasonably priced, unlike many private kindergarten schools that cost the same as renting a nice flat in the center of Prague!
 • Patrick & family

Vítek 3.roky

 • Když byly Vítkovi 2 roky, bylo jasné, že nutně potřebuje dětský kolektiv, milé, rodinné prostředí, vlídné zacházení a zároveň dostatek podnětů. Vybrali jsme pro něj dětské studio Medvídek a jsme za to moc rádi. Z našeho chlapečka, který se nám zdál uzavřený a zranitelný, se během pár měsíců stal „neohrožený mladý muž“ ;-)), získal dostatek sebedůvěry, kamarády a spoustu nových zkušeností. V Medvídku se nám vždy dostalo vstřícného jednání a mile osobního přístupu, který nás v dnešní době, v centru velkého města mile překvapil. Ohledně druhého dítěte máme tedy s výběrem jasno:-).
 • maminka Lenka

Klárka 3.roky

 • Studio Medvídek mohu doporučit. Svěřila jsem jim svoji holčičku (už v jejich 18 měsících) a pokaždé, když jsem si ji vyzvedávala, bylo vidět, že je zde šťastná.
 • maminka Kateřina

Adámek 3.roky

 • Můj syn navštěvuje Medvídka od 1,5 roku a on i já jsme nadšení. Skvělý přístup úžasných tet, kreativní program a celkovou atmosféru celé školky můžu jen doporučit.
 • maminka Jitka

Emilka 3.roky

 • Školka Medvídek je velice profesionální. Má individuální přístup k dětem a péče je výborné a vysoké úrovni. Všem vřele doporučuji. Moje dcera jí navštěvovala od ledna 2013 celý rok.
 • maminka Denisa

Pavlínka 2.roky

 • Jsem moc ráda, že jsem mohla vyzkoušet služeb mini školičky medvíďátka, mám dcerku Pavlínku necelé 2 roky a ve školce byla opravdu spokojená od prvního dne a vždy se tam sama ráno těšila. Před první návštěvou jsem obešla ještě pár školiček, ale nikde neměli tak přátelský přístup a příjemné prostředí, v kterém jsem se cítila dobře já i moje dcera. Něměli jsme žádný problém, vše fungovala na 100% a já měla klidné svědomí, že svěřuji své dítě do dobrých rukou. Školičku medvídek mohu vřele doporučit všem maminkám, které hledají krásný osobní přístup ke každému dítěti i rodičům. Děkujeme všem
 • maminka Lucie a dcera Pavlínka

Sofie 3.roky

 • Na jaře letošního roku jsem si pohrávala s myšlenkou návratu do práce a zároveň hledala možnost umístění naší malé Sofie (v tu dobu 2 roky a 2 měsíce) do nějaké soukromé školičky v blízkosti bydliště…obvolala jsem několik školek, všude mi vyšli samozřejmě vstříc, ovšem po návštěvě Medvídka jsem zažila tak ohromující pocit, tak absolutní nadšení, že jsem neváhala ani minutu!! Ačkoliv jsem měla možnost umístit Sofii do školky vzdálené „jen přes ulici“ od našeho bydliště,profesionální a vstřícný přístup paní ředitelky Petry Říhové zvítězil, i když to máme mnohem dál. Sofinka Medvídka miluje, vidím,že se jí tam opravdu moc líbí a dělá neuvěřitelné pokroky!! možná, že jsem jako máma šťastnější než mé dítě, ale vidím, že je tam Sofie opravdu spokojená!! doporučuji všem rodičům, kteří hledají kvalitní a úžasnou školku!! Právě začínáme šestý měsíc v Medvídkovi….a já ještě jednou moc děkuji Petře Říhové za její maximální vstřícnost, milým a skvělým tetám Jiřince, Petře, Gabce, Kristýně a Katce za jejich neutuchající úsměv na tváři a prostě celému týmu studia Medvídek. Díky za to, že jste!!
 • Lenka a Sofie

Alex – 22 měsíců

 • Nas syn Alex si Studio Medvidek vybral sam. Kdyz mu bylo 18 mesicu zacali jsme hledat skolku/jesle, kam by mohl nekolikrat tydne dopoledne dochazet. Na internetu vypadaly mnohe skolky lakave, ale realita ne vzdy odpovidala popisu. A pak jsme navstivili Studio Medvidek. Od prvni chvile tam Alex byl jako doma a tak to pokracuje jiz nekolik mesicu. Chodi do skolky s radosti a my mame s tatinkem dobry pocit, ze nas syn travi dny v utulnem, pozitivnim a rozvijejicim prostredi. Na skolce nejvice ocenujeme individualni pristup k detem a jejich rodicum, domaci prostredi, rodinnou atmosferu – nejen moc mila pani reditelka a uzasne tety, ale i rodina pani reditelky k tomu vyrazne prispivaji. Alex se naucil spoustu novych veci a ziskal ve skolce sve prvni kamarady. Meli jsme pri vyberu skolky skutecne velke stesti a Studio Medvidek muzeme vsem rodicum jenom doporucit!
 • Klara, Matt a Alex Belkovi

Eliška 3.roky

 • Dovolte, abychom se také připojili s naší kladnou zkušeností s návštěvou školky Medvídek. Moc děkujeme paní ředitelce Petře Říhové, která nám umožnila docházet v předem domluvené dny a vždy byla vstřícná k požadavkům/ omluvy, náhrady/. A veliké díky patří všem tetám : Jiřince, Gabce, Kristýne a Petře za vždy přátelský, milý a vstřícný přístup k dětem, ale i nám rodičům. Je vidět, že práce s dětmi je pro ně radost a ne nutnost. Rodinná atmosféra školky dává dětem pocit domova, kde je veškeré zázemí, které děti potřebují k zdravému vývoji. Eliška začala chodit do školky ve 2,5 letech, nebyla předtím zvyklá na žádný kolektiv ani hlídaní, tak jsme měli trošku obavy, jak to vše ustojíme. První dny nám tety posílali sms, jak se jí vede a mi jsme byli klidní. Eliška vyžadovala hodně individuální přístup, více času na aklimatizaci, vyžadovala pozornost a myslím, že vďaka tetám ve školce se podařilo zvládnout ten zásadní zlom v životě dítěte kdy je schopné fungovat jako osobnost, která se dokáže prosadit a být samostatná. I bez maminky. O to krásnější je vidět dítě, které je po celém dni stráveném ve školce spokojené a nespěchá domu. Mimo toho nám tety také pomohly od plenek a odnaučily od dudlíku. Je úžasné denně sledovat, jaké pokroky dělá vaše dítě.. hezky povídá, zpívá nové písničky, opakuje říkanky, počítá, má nové kamarády. Bohužel v dnešní uspěchané době, maminky doma nemají šanci dát svému dítěti tolik podnětů a na to je školka tohoto typu pro první socializaci to pravé. Jelikož brzy nastupuje do státní školky, rádi bychom navštěvovali Medvídka o prázdninách. Školku vřele doporučujeme a ještě jednou veliké díky a přeji všem rodičům, aby se jejich dětem ve školce líbilo stejně jako Elišce.
 • maminka Pavlína

Gábík – 23 měsíců

 • Gábík začal do Studia Medvídek chodit již ve 13 měsících. Přestože v Čechách se maminky nevrací do práce tak brzy, Gábíkova maminka se přeze všechno k návratu do práce po roce mateřské rozhodla. O to těžší bylo prosadit toto rozhodnutí, když Gábík začal chodit do státních jesliček, kde celé dny probrečel a paní učitelky mu nedávaly žádnou šanci, že se úspěšně integruje. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet soukromé jesličky a Studio Medvídek předčilo naše očekávání, Gábík hned první den po krátkém stěžování přestal brečet a za pár týdnů už mohl být v jesličkách celý den. Dnes už mamince často ani nedá pusu a běží se rychle podívat, s čím si kamarádi hrají. Učí se od starších kamarádů v jesličkách spoustu nových věcí a má tam také čím dál tím více vrstevníků. Je to pro něj druhý domov.
 • maminka Hana

Lektorka Baby sings,dcera Lilien 1.rok

 • Jako lektorka, intenzivně se věnující práci s dětmi do tří let, znám množství školek a předškolních zařízení. Při výběru partnera pro své kurzy jsem po dlouhém hledání našla Dětské studio Medvídek, a hned jsem se nadchla jeho útulností, příjemným prostředím a vybaveností. Je vidět, že paní majitelka studia myslela na každý detail, aby vytvořila prostor, ve kterém se děti budou cítit dobře. Z mého pohledu je velmi důležité, aby dítě zezačátku navštěvovalo zařízení, které je spíše přechodem mezi domovem a školkou nebo školou. A to se určitě povedlo.
 • Lektorka Eva Alner Jízdná

Sabinka 3.roky

 • Nase dcera chodi do Studia Medvidek kazdy den od pocatku ledna 2010. Je tam tak spokojena, ze se kazdy den rano tesi na sve kamarady, tety a hry, kterymi se budou v ten den zabyvat. Nekdy se ji ve skolicce libi natolik, ze se ji ani nechce domu. Vyhovuje nam maly kolektiv, kde se vsichni dobre znaji a pani ucitelky – tety – mohou uplatnit individualni pristup ke kazdemu diteti. Studio Medvidek je mistem, kam radi chodime a jeho kolektiv je tvoren milymi lidmi, kteri svou praci delaji dobre a urcite i radi.
 • Jarka P.

Alica 3.roky

 • Alica zacala skolku navstevovat od 1roku cca 1tydne a velmi rychle zapadla, nebylo to ale Studio Medvidek…kdyz se blizily jeji 3narozeniny a muj navrat do prace, nastal problem, Ali do skolky nechtela!!! Snazila jsem se zjistit proc, ale nepovedlo se, proto jsem se rozhodla vyzkouset jinou skolku a volba padla na Studio Medvidek. Hned pri prvni navsteve se dceri ve skolce moooooooc libilo. Chtela jsem aby dcera absolvovat adaptacni program, ale obe sme onemocnely, takze dcera nastoupila hned naostro. V prvni den jsem ji vyzvedavala v 15hod., odchod trval hodinu. Druhy den v 16hod., odchod trval pul hodinu… a ted me kazde rano honi: Mami, „jedeme“ do skolky, pojd!!! V pondeli dopoledne s Ali navstevujeme lekce plavani, do skolicky proto prichazime po 12hod., kdy jsou jiz ostatni deticky po obede, nastesti tady nemaji problem nakrmit Vase detatko pozdeji. Se skolkou jsem hodne spokojena, protoze vidim, ze moje dcera je v ni stastna, ma tady kamarady a hodne tety o kterych mi povida a za tech par mesicu se naucila hromadu novych veci, kterymi me neustale prekvapuje… Je taky moc prijemne, ze tady krome majitelky Petry potkate i jejiho manzela a syna, takze muzu povrdit slova z uvodu „je to skolicka rodinneho typu“!
 • Martina J.S.

Jáchym 4.roky

 • Se školičkou Medvídek jsme mimořádně spokojeni. Myslím že i v kontextu soukromých školek (o státních nemluvě, tam je přístup institucionalizovaný) je výjimečná svou vstřícností, a to hlavně při adaptaci dítěte (psaní sms, když si zvyká první dny, domluva s rodiči o případných problémech a vymýšlení nejlepšího řešení apod.). Prostě individuální přístup a rodinná atmosféra, jednoduše zájem o dítě. Mně osobně se velmi líbí, že školičku založil rodinný pár, který zde má malou holčičku a budují všechno spolěčně a na chodu a rozvíjení školičky se podílejí oba. I když manžel zakladatelky školičky Petry, se samozřejmě zde neobjevuje tak často jako ona, poskytl už nám pár cenných rad a syn velice ocenil, že si s ním probral „chlapská témata“, jako jsou modely aut, a jeden krásný model Ferrrari mu i dlouhodobě půjčil. Myslím že pohodovou, srdečnou a pospolitou atmosféru funkční rodiny Říhovi nějakým způsobem přenášejí i do školičky a souvisí s tím i pečlivý výběr učitelek, které jsou opravdu moc fajn. Školku bych doporučila rodičům, kteří nemají důvěru v „hromadný“ přístup ve státních školkách a také kteří mají citlivé dítě a mají na začátku obavy o jeho adaptaci – setkají se s lidským, vnímajícím a přitom profesionálním a znalým přístupem. Tak snad to všechno vydrží a ještě se rozšíří počet rodičů. Děkujeme.
 • P. Dubská, V. Tuček a syn Jáchym

Emma 3,5.roku

 • Mám plachou dcerku a špatné vzpomínky na dobu, kdy jsem já sama navštěvovala školková zařízení. Z tohoto důvodu jsem hledala školku dlouho, zaujatě a pečlivě…a našla jsem. S klidným srdcem odevzdávám své dítě do „medvědích pacek“ v Balbínově ulici, neb vím, že je s ním zde zacházeno laskavě, s citem a pochopením.
 • Anna (a Emma)

Kája 2.roky

 • Syn navštěvoval školičku 1 rok. Do školičky začal chodit ve 2 letech, kdy jsem se rozhodla vrátit do práce. Se studiem Medvídek jsme byli velmi spokojení; příjemné a hodné tety, které mají individuální a milý přístup k dětem. (Syn ve Studiu Medvídek nezůstal jen z toho důvodu, že přešel do školky, kde už měl starší sourozence). Ještě jednou děkujeme za péči :).
 • maminka Jana

Sára 2.roky

 • Sára začala do studia Medvídek docházet částečně již od dovršení druhého roku. V současné době jsou jí 2,5 roku a do Medvídka chodí již pravidelně 4 dny v týdnu. Od první chvíle je naše rodina ze studia Medvídek nadšená. V podstatě mě oslovila paní ředitelka již při úvodní schůzce, kdy mi ukázala prostředí studia, vysvětlila strategii přístupu k dětem, jejich denní program včetně stravování, aj. Zároveň mně však velmi upřímně sdělila, že pokud se Sára díky svému věku nebude moci začlenit do programu, pokusí se vymyslet speciální program, popřípadě návštěvu školky odložíme o pár měsíců, až bude Sáře vyhovovat a taktéž nebude „zpomalovat“ tempo starších dětí. Tento přístup mě oslovil, jelikož z ostatních školek znám jen 2 odlišné extrémy: 1. přijďte s dítětem nejdřív ve 4 letech; či 2. uděláme pro Vaše dítě cokoliv, hlavně ho k nám zapiště. Sára však nemá od začátku ve školce sebemenší problém, naopak odpoledne jí musíme s mužem přesvědčovat, abychom šli již domů. Líbí se nám prostředí, ve kterém děti jsou, ale především individuální přístup ke všem dětem. Každý den mě nepřestává překvapovat, jak si všechny „tety“ okamžitě všímají veškerých Sářiných potřeb a odpoledne mi sdělují Sářiny návyky a potřeby, které do té doby byly doménou jen maminky a tatínka. Oceňujeme i velkou flexibilitu k potřebám rodičům a jejich časovým možnostem. Medvídka nepřestávám ve svém okolí doporučovat.
 • maminka Zuzana

Khrystynka 4.roky

 • Líbí se nám ve školce úplně všechno – rodinná atmosféra, skvělé a pěkné učitele, přístup k dětem. Jsem klidná za moji dceru, když je ve školce. Dcera nechce jít večer domů, vidím, že má moc ráda školku.
 • Rodiče Khrystynky

Emma Anne 3.roky

 • …je to len cosi vyse mesiaca,co Emma zacala navstevovat Medvidka,no ja mam pocit,akoby to bolo uz strasne davno a vidiac,ako je zohrata s detickami,tetami i s prostredim,aka je spokojna a stastna,to vsetko ma naplna neskutocnou radostou.Po prvykrat som sa so Studiom Medvidek zoznamila na internete,no az nahoda chcela ze sme sa dostali do jeho bezprostrednej blizkosti v Balbinovej ulici a takmer denne chodiac okolo,divajuc sa na medvidka Pu na okne,nas navnadilo ist sa pozriet i dnu…a dodnes nelutujem.Uz v prvy den sa Emmicke nechcelo ani odist a moc si vychutnavala ten pocit byt sucastou kolektivu a zaroven ukazat,ze aj ona je sikovna a samostatna ako ostatne dievcatka.Druhy den si uz chystala postielku a sama sa rozhodla,ze bude v skolke aj spinkat…a i ked sa uz stalo,ze ju predsa len nachvilku opantal akysi smutok,s milymi tetami to zvladla.A tak sa kazde rano tesime nato,co nam novy den prinesie a kracajuc dolu Balbinovou ulicou volame na medvidka Pu:“…macko Pu,kde si?…ja uz ideeem“
 • maminka Zuzana

Barborka 2,5 roku

 • Začala Studio Medvídek navštěvovat koncem června 2010. Samozřejmě jsme měli obavy, jak se bude aklimatizovat, ovšem hned od prvního dne jsme byli velmi mile překvapeni. Barunka zvládla nástup díky přístupu paní Říhové a ostatních tetiček absolutně bez problémů. Ohromně jsem ocenila, že jsem mohla být v kontaktu se školkou v průběhu prvních dní, kdy jsem dostávala SMS, jak si Barborka vede. Pokud bych měla teď hodnotit spokojenost, upřímně říkám, že bych školičku neměnila. Barunka je tady šťastná, do školky se vždy těší, denně se učí nové věci, není vystresovaná, někdy ji dokonce musím přemlouvat k odchodu domů. Všichni nám tady vycházejí vstříc, pravidelně s rodiči komunikují, dávají zpětnou vazbu. Za vše mluví i Barborčin večerní rituál, kdy za klasickým přáním dobré noci mi radostně hlásí, že až se vyspinká, půjde zase do školky:) Mohu jen velmi poděkovat paní Říhové a všem tetám za perfektní péči.
 • maminka Eva

Sárinka 3,5 roku

 • Jsem maminka Sárinky a moc bych chtěla poděkovat všem ve školce Medvídek za krásnou dobu, kterou moje holčička v tomto studiu strávila. Sára chodila do této školky skoro půl roku a byla úplně nadšená, do školky se vždycky těšila – nejenom na děti, ale i na paní učitelky a připravené aktivity a já jsme do práce chodila spokojená a v pohodě, protože jsem věděla, že je dcera šťastná a v dobrých rukách i když není se mnou. Sáře se ve školce líbilo hned od prvního dne, nejenom, že se ji po nás nestýskalo, ale dokonce odmítla jít domů, čemuž se moc nedivím, protože kterému dítěti by se nelíbilo strávit den hrami, malováním, zpíváním, cvičením a to navíc s tetami, které se dítěti individuálně věnují a starají se o něho? Od září jsem Sárinku dala do státní školky, která je přímo naproti našemu domu, ve které je také spokojená – ale neuplyne týden, aby si nevzpomněla na děti a paní učitelky v Medvídku. Velmi často se mi stává, že dceři něco vysvětluji nebo ukazuji a ona mi odpoví „mamí, to ale přece znám, to jsme dělali v Medvídku“. Takže ještě jednou díky všem,kdo se krásně staral o mojí holčičku, budeme na Vás vzpomínat pořád.
 • maminka Barbara ( 20.12.2010 )

Natálka 4 roky

 • Na školku Medvídek jsme narazili náhodou – a byla to náhoda opravdu šťastná! Měla jsem domluvené hlídání v jiné soukromé školce, ale den předtím než měla dcera nastoupit, mi bez vysvětlení přestali zvedat telefon. Byla jsem v situaci, kdy jsem jiné hlídání neměla, musela do práce a nevěděla jsem kam s dcerou. Našla jsem na internetu školku Medvídek s milou paní Petrou a jejím mužem. Myslela jsem, že Natálka bude ve školce jen ten jeden den, ale chodila tam rok. Je těžké nemluvit o školce v superlativech – krásné a motivující prostředí, zábavný a zároveň učící program, individuální přístup, tety, které dokáží vyřešit každý problém (ať jsou to slzičky, počůrané punčocháčky nebo dětské rozepře)… Natálka byla ve školce šťastná, ukazovala, co vyrobila, překvapovala mě tím, co se naučila, se svými kamarádkami se loučila pusinkami, a paní „učitelky“ byly opravdu tety. I o těch, které ze školky během toho roku odešly, tety nebo děti, mluvila a vzpomínala na ně… A myslím, že vzpomínat budeme pořád. Třeba na to, když jsem si pro ni přišla odpoledne do Medvídku a vítala mě slovy: „Mami, proč jsi pro mě přišla tak brzy?“
 • maminka Lenka ( 13.3.2011 )

Gregorio 3 roky

 • Naše rodina prošla loni na podzim velkou krizí, když našemu jednoletému vnukovi, diagnostikovali závažné onemocnění. Dceru a vnuka hospitalizovali v Motolské nemocnici. Dcera má dva syny a otec obou vnuků žije v Itálii a tak nastala situace, kdy jsme se my prarodiče museli o staršího 2.5 ročního vnuka Gregoria postarat. Vzhledem k tomu, že jsme oba s manželem pracovně vytížení, bylo jediné řešení najít vhodnou školku. Studio Medvídek jsem si vybrala na Internetu, protože jako jedno z mála nabízelo flexibilitu a vše vyhovující našim nárokům. U paní Říhové jsme okamžitě našli pochopení a vstřícnost při řešení naší situace. Ocenili jsme individuální přístup k dětem a pěkně vybavené prostředí pro děti. Milé tety, připravené pomoci s čímkoliv, hlavně jsme ocenili řešení počůraných plenek. Gregorio ráno při příchodu řval a jak za námi zaklaply dveře, hned se oddal hraní s kamarády a odpoledne nechtěl domů. Vyzdvihla bych starostlivost a pochopení s jakým zde pracují s rodiči, v našem případě s prarodiči. První dny jsme dostávaly SMS zprávy typu vše v pořádku Gregorio si hraje a je spokojený. A my jsme byli také velmi spokojení. Studio Medvídek určitě doporučuji!
 • babička Helena ( 29.6.2011 )