Program

Program

8:30 – 9:00 příchod do školičky *,volná hra
9:00 – 10:00 hry,povídání,svačina
10:00 – 11:00 procházka,poznávání okolního světa
11:00 – 11:30 hygiena,příprava na oběd
11:30 – 12:00 oběd
12:00 – 12:30 odchod dětí **
12:30 – 13:00 hygiena a příprava na odpočinek
13:00 – 14:30 odpočinek, poslouchání pohádek
14:30 – 15:00 svačinka, odchod dětí
15:00 – 17:30 šikovné ručičky, výuka jazyků, procházka, didaktické hry, zpěv, pohyb ***
17:30 odchod dětí

* – není problém s pozdním příchodem do školky
** – u dopolední docházky
*** – program se přizpůsobuje počasí a dětem

Jóga pro děti s Míšou

 • Každou středu 10:30 – 11:15hod
 • Jóga dává dětem stejně jako dospělým nejen větší pružnost, pohyblivost, pevné svaly, lepší držení těla, ale zlepšuje koordinaci a smysl pro rovnováhu. Správně prováděná jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá lepšímu sebepoznání dítěte, snímá i pocit napětí, stresu, učí koncentraci a vnitřní disciplíně.
 • Jógové polohy vycházejí z přirozených pohybů nejrůznějších zvířat z přírody. Ta právě děti obdařila zvědavostí, barvitou představivostí, díky níž dokážou s nadšením napodobovat – instinkt je přitahuje k pohybovým aktivitám, které jsou nejpřirozenější. Jógové dynamické provádění poloh podporují zdravý tělesný vývoj a vyrovnávají nepříznivé účinky nadměrného sezení a zároveň ovlivňují správné držení těla. Pokud Vaše děti již vykonávají jinou sportovní aktivitu, je jóga ideální kompenzací pro namáhané svaly.
 • Hlavním rozdílem mezi jógou a ostatními sportovními disciplínami je, že cvičení jógy se provádí zvolna, plynule bez švihů a že pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a cílem rozhodně není naučit se co nejvíce cviků co nejdříve. Dětská jóga je určitá forma hravě pojatého pohybového cvičení s prvky jógy. Provádějí se i dechové techniky a děti se učí relaxaci. To vše prostřednictvím nejrůznějších her a říkanek. U starších dětí jsou jógové polohy zaměřeny na smysl pro rovnováhu a na záklonové a předklonové cviky, které prospívají rozvíjející se tělesné i duševní stavbě dětí. Cílem je cvičit tak, aby to dítěti prospívalo po stránce tělesné i duševní.

Ve školce pravidelně probíhá:

Pondělí

  • Tanečně-hudebně-výtvarný workshop s Alicí

Úterý

  • Logopedie + grafomotorika

Středa

  • Jóga + vizuomotorika/relaxace

Čtvrtek

  • Angličtina

Pátek

 • Hudebka + hudba, zpěv/flétna